Učenci, ki obiskujejo zgodovinski krožek, so skupaj z sedmošolko in petimi učenci iz 9. razreda na zelenici pred šolo posadili čebulice krokusov. V letošnjem šolskem letu smo se namreč vključili v mednarodni projekt Krokus, ki je nastal na Irskem na pobudo združenja HETI (Holocaust Education Trust Ireland), katerega namen je dvigniti ozaveščenost o nevarnostih rasizma in nestrpnosti. Rumene žafrane so učenci posadili v spomin na milijon in pol judovskih otrok, ki so umrli med holokavstom, in v spomin tisočim otrok različnih narodnosti, ki so bili žrtve nasilja v drugi svetovni vojni. Na ta način ti otroci niso pozabljeni, njihov spomin in zgodbe pa se ohranjajo tudi za prihodnje generacije.

Rumeni cvetovi, ki bodo zacveteli spomladi, spominjajo na rumene Davidove zvezde, ki so jih bili Judje prisiljeni nositi v času nacistične vladavine.