V sredo, 15. februarja, sta skupino učencev 4.ꟷ9. razreda obiskala sodelavca Radia SI (Radio Slovenia International), ki je prvi in edini tujejezični radijski program v Sloveniji. Kot 4. nacionalni radijski program deluje v okviru RTV Slovenija.

Korab Jorgacieski in Ksenija Samardžija Matul sta pri nas snemala oddajo Back to school, v kateri učenci opisujejo skrite besede v angleškem jeziku. Snemanje je potekalo skoraj dve šolski uri, nato pa sta bila z vprašanji na vrst onadva, saj so učenci izbirnega predmeta šolski radio z njima opravila krajši intervju, katerega boste kmalu slišali po šolskem radiu. Izkušnja je bila nova, zabavna, hkrati pa so naši učenci ponovno dokazali, da z angleščino nimajo težav.

 

Prvi posnetek z naše šole.

 

Naslednji posnetek bo na sporedu radia SI naslednji četrtek, 02.03, ob 14:25h.

 

Dostopnost