Projekt Evropska vas je namenjen raziskovanju držav Evropske unije. V letošnjem šolskem letu smo skozi ustvarjanje spoznavali Finsko.

Na tehniškem dnevu in pri drugih dejavnostih so učenci iskali podatke in zanimivosti o deželi tisočerih jezer, severnega jelena, božička in olimpijskih prvakov v hokeju na ledu. Z likovnimi izdelki in s spominki iz različnih gradiv so nam približali značilno finsko pokrajino ter kulturne in jezikovne značilnosti države na severu Evrope. Poustvarjali so pravljična bitja mumine in ob izbranih motivih podoživeli uspehe zimskih športnikov, v kuharski delavnici pa so spekli tradicionalno finsko pecivo.

Na zaključni prireditvi projekta ob dnevu Evrope v Celju smo stojnico obarvali v modro-bele barve, kjer smo razstavili izdelke. Štirje devetošolci so mimoidočim predstavili naše delo in razdelili nekaj spominkov, učenci plesnega krožka pa so na prireditvi zaplesali ob tradicionalni finski glasbi.

Nastop folklorne skupine – finski ples:

Osrednja prireditev v Celju – predstavitev VIZ OŠ Rogatec: