V četrtek, 30. 5. 2024, smo se novinarke naše šole z vlakom odpravile v Ljubljano, kjer smo si ogledale RTV Slovenija. Vodič Adrijan nas je najprej popeljal na ogled maske, kjer nam je masker Peter opisal svoje delo, ki smo ga lahko tudi videle, saj je ravno v tistem času urejal novinarko. Nato smo si ogledale skladišče s kostumi. Videle smo obleke in dodatke iz različnih obdobij, ogledale pa smo si tudi filmske pripomočke iz različnega časa. Nadaljevali smo z ogledom treh različnih studiov, kjer snemajo oddaje Joker, Dobro jutro, Dnevnik in Odmeve. Adrijan nam je razložil, kako poteka snemanje posamezne oddaje. Spoznale smo tudi dve vrsti kamere, roko in boben. Nazadnje smo si ogledale še »desk«, prostor, kjer nastajajo dnevnoinformativne oddaje. Tu nas je pričakala novinarka Klementina Mikolič, ki sicer prihaja iz naših krajev, in nam je predstavila svoje delo ter odgovorila na nekaj naših vprašanj. Nad ogledom smo bile navdušene. Bilo je poučno in zanimivo in kdo ve, morda bo čez leta RTV delovno mesto katere izmed nas.

Šolske novinarke